ВИДЕО: Најубавите голови од ЛШ, прво коло

Ракометарите со нетрпение ја дочекаа новата сезона во ЛШ во која сите влегуваат со цел да се докажуваат. Првото коло изобилуваше со атрактивни голови што ретко можат да се видат. И ги имаше на број, многу, во секоја екипа... 
Погледнете го видеото што со најубавите голови што ги селектираше ЕХФ

 
Ви се допаѓа текстот?
Кликнете Like на нашата FB страница и станете дел од g-sport.mk