Скубе во идеалниот тим на ЛШ

Вардар уште во првото коло на ЛШ смести еден свој играч во идеалниот состав. Сташ Скубе во Монпеље одигра вонсериска партија, постигна осум гола и го водеше Вардар до првата победа во ЛШ. 

ЕХФ вака селектираше за првото коло:

Голман: Андреас Волф (Келце)
Лево крило: Диего Бранкињо (Порто)
Лев бек: Никола Билик (Кил)
Среден бек: Сташ Скубе (Вардар)
Десен бек: Мадс Кристијансен (Алборг)
Десно крило: Валентин Јонеа (Спортинг)
Пивот: Лудовик Фабрегас (Барса)


 
Ви се допаѓа текстот?
Кликнете Like на нашата FB страница и станете дел од g-sport.mk