Oд натпревар на аеродром: Работник пристигна во Шведска

Битолски Работник уште од стартот на Лигата на шампионите ќе почувствува колку пожртвуваност бара ЛШ. Синоќа беа на терен битолчани, утрово се враќа во Шведска, во Гетеборг каде што по два дена против Савехов ќе играат нов натпревар, а потоа во рамки на десет дена ќе играат со Металопластика дома и со Бидасоа во Ирун. 

Работник со истиот тим што настапи во против Спортинг ќе игра и против шведскиот претставник. 

ГРУПА „А“
Загреб - ПСЖ    29-37
Пик Сегед - Барса  31-28
Елверум - Алборг  24-34
Целје - Флензбург 24-25

ГРУПА „Б“
Монпеље - Вардар  31-33
Порто - Мешков   27-25
Веспрем - Мотор 40-28
Кил - Келце  30-30

ГРУПА „Ц“
Кокс - Савехоф   25-30
Татран - Бидасоа  23-25
Работник - Спортинг 29-30

ГРУПА „Д“
Кадетен - Динамо (Б)   28-28
Ч. Медведи - Висла     28-26
Кристијанштад - ГОГ   24-33
Ви се допаѓа текстот?
Кликнете Like на нашата FB страница и станете дел од g-sport.mk