ВИДЕО: Што би досудиле Вие?

Спорната ситуација е од вчерашниот натпревар од француското првенство, од натпреварот меѓу Кретеј и Шарт (26-27). Мишел Робин поцрвене, но дали ја оправдувата судиската одлука?

Што би досудиле вие?
а) Ништо, не е намерно
б) 2 минути
ц) Црвен картон
д) Син картон


Ви се допаѓа текстот?
Кликнете Like на нашата FB страница и станете дел од g-sport.mk