Лиценцирани суперлигашките тренери

Тренерската организација и Ракометната федерација на Македонија доделија 17 лиценци на тренери што ќе имаат дозвола да водат екипи во машката Супер лига. 

Бутел, Радовиш и Работник се трите екипи што пријавија повеќе од еден тренер, другите ќе се задоволат со актуелните тренери. 
Наскоро ќе бидат објавени и тренерите за женската Супер Лига, Прва Лига и Младинските категории.
Списокот со тренерите што имаат лиценца да водат клуб во машката Супер лига е во продолжение: 

Ви се допаѓа текстот?
Кликнете Like на нашата FB страница и станете дел од g-sport.mk