ВИДЕО: Мансаков го „збудале“ голманот на ППД Загреб

Веспрем го доби и второто дерби во СЕХА лигата. Вечерва во својата сала пред 4.000 гледачи со 36-28 го совлада тимот на ППД Загреб. 
За Веспрем настапи Дејан Манасков, постигна 4 гола од 5 обиди, но еден од головите стана потег на денот и погодок на колото. 
Погледнете: 


 
Ви се допаѓа текстот?
Кликнете Like на нашата FB страница и станете дел од g-sport.mk