Колкави се платите во ЧСМ Букурешт?

Романскиот весник Газета Спортилур по првиот пораз на ЧСМ Букурешт во домашното првенство, одлучи да ги објави платите на ракометарките што играат за романскиот вице-првак. 

Кристина Неагу со 17.500 евра нето плата е најскапиот играч на ЧСМ. Тренерот Томас Риде заработува 10.000 евра, додека неговиот помошник - 2.000 евра. 

Ви се допаѓа текстот?
Кликнете Like на нашата FB страница и станете дел од g-sport.mk