(ФОТО) Металург се „разголе“ на календар

Ракометарите на еден од најдобрите ракометни клубови во Македонија, Металург, земаа улога во акцијата „Сакај ги животните“. Тие во својата кампања позиираа за календарот за 2019/20 година. 

Преку тој календар, ракометарите испраќаат порака до фановите и навивачите да се грижат за животните и да се борат против суровото постапување кон нив.
 

Галерија

Ви се допаѓа текстот?
Кликнете Like на нашата FB страница и станете дел од g-sport.mk