Металург 2 со пехарот од Прилеп

Екипата на Металург 2 е победникот на меморијалниот турнир „Миле Нешкоски“ што се одржа во Прилеп. Во чест на прерано починатиот ракометар на Прилеп, натпревари играа екипите на Прилеп, Тиквеш, Металург 2 и Алушовски. 
Победник е Металург 2, екипа што победи на сите три натпревари. Второто место го освои Прилеп, трет е тимот на Тиквеш, а последен е Алушовски. 


МЕМОРИЈАЛЕН ТУРНИР „МИЛЕ НЕШКОСКИ“
1.КОЛО
ПРИЛЕП – ТИКВЕШ   32:25 (19:13)
МЕТАЛУРГ 2 – АЛУШОВСКИ     39:30 (14:11)
2.КОЛО
ТИКВЕШ – АЛУШОВСКИ       36:29 (21:17)
ПРИЛЕП – МЕТАЛУРГ 2   27:30 (13:17)
3.КОЛО
ТИКВЕШ – МЕТАЛУРГ 2         30:36 (13:17)
ПРИЛЕП – АЛУШОВСКИ 27:22 (13:11)

ТАБЕЛА: 1. Металург 2. Прилеп 3. Тиквеш 4. Алушовски
Ви се допаѓа текстот?
Кликнете Like на нашата FB страница и станете дел од g-sport.mk