ТВ Серии што завршуваат во 2019: Blindspot, Dark, Vikings...

Сезоната 2019-20 се уште трае, но веќе се знае судбината на многу серии. Посебно, таа лошата, дека веќе нема да ги гледаме во 2020-21. 
Германската Dark по одличната прва сезона, се судри со премногу хаотичната втора сезона. Ќе се испочитува трилогијата, ќе има уште една сезона и тоа е тоа.
ценаристите успеаја да ја упропастат и одличната (на почетокот) Blindspot. Сепак, ќе има петта сезона во која приказната некако мора да заврши.
а сценаристиtе им снема идеи и за lucifer , па и ѓаволот оди во заборав. Но, ќе има и петта сезона. 
Тинејџерите што почнаа да ја гледаат Supernatural од првата сезона сега веќе имаат по 30-тина години, а браќата Винчестер буквално остареа во шоуто. На новите генерации веќе им е тешко да „испофаќаат“ што се се испослучува низ 15-те сезони, па крајот на оваа серија стана неизбежен. 
Завршува и Vikings и битките на Рагнар Лотброк, веќе предолго беа на сцена. Објавија шеста сезона и подоцна објавија дека тие 20 епизоди се последните. 

Список на серии што нема да имаат продолжение: 

Dark (Netflix)
Elementary (CBS)
Will & Grace (NBC)
Blindspot (NBC)
Marvel’s Agents of SHIELD (ABC)
Lucifer (Netflix)
Supernatural (The CW)
Arrow (The CW)
Strike Back (Cinemax)
Power (Starz)
The Enemy Within (NBC)
Legion (FX)
The OA  (Netflix)
Homeland (Showtime)
13 Reasons Why (Netflix)
Suits (USA Network)
Vikings (History)
The Gifted (Fox)
How to Get Away with Murder (ABC)
Unrelated (Freeform)
Corporate (Comedy Central)
The Good Place (NBC)
Trinkets (Netflix)
The Ranch (Netflix) 
The Spanish Princess (Starz)
The Affair (Showtime)
Silicon Valley (HBO)
Мadam Secretary (CBS), Empire (FOX)
Liar (SundanceTV), 
Future Man (Hulu)
Preacher (AMC)
Tin Star (Amazon), 
Schitt’s Creek (Pop)
The Man in the High Castle (Amazon)

Поврзани вести

Ви се допаѓа текстот?
Кликнете Like на нашата FB страница и станете дел од g-sport.mk