A Conspiracy of Faith (2016)

Жанр: Трилер
Земја: Данска
ИМДБ: 7,0
Режија: Hans Petter Moland
Сценарио: Nikolaj Arcel, Jussi Adler-Olsen (novel) 
Улоги: Nikolaj Lie Kaas, Fares Fares, Pål Sverre Hagen

Уште еден филм снимен по новела на Јуси Адлер Олсен. Одлична филмска адаптација на книгата „Порака во шише“. 
До Карл Мерк и неговиот асистент од Блискиот Исток стигнува мистериозно писмо напишано со крв и фрлено во шише во морето. Тој случај се испреплетува со киднапирање на дете во актуелно време... Препорака е да се прочита книгата, но и филмот е одличен

Поврзани вести

Ви се допаѓа текстот?
Кликнете Like на нашата FB страница и станете дел од g-sport.mk