Битолчани на поправен со домаќинот

Добој
Резултати 
Слога - Пекинг  30-28 (14-13)
Е. Работник - Луцерн 24-24 (13-14)
Татран - Извиѓач  34-16 (17-11)
Денеска:
17:30  Шарт - Татран
19:15  Слога - Е. Работник
21:00  Извиѓач - Војводина

Денеска се игра второто коло на турнирот во Добој на кој учествува и македонската екипа Е. Работник. По вчераниот дуел на кој битолчани одиграа нерешено (24-24) со екипата на Луцерн, денеска ќе треба да играат за победа, но и за гол разлика во случај тоа да биде решавачки фактор за освојување на првото место и пласман во финалето. 
Истото ќе важи и на дуелот со кинескиот Пекинг кој вчера загуби од домашната Слога. 

Натпреварот меѓу Слога и Работник се игра со почеток од 19:15 часот. 
 
Ви се допаѓа текстот?
Кликнете Like на нашата FB страница и станете дел од g-sport.mk