Талески си замина од РНЛ

Македонскиот репрезентативец Филип Талески го реализираше долгоочекуваниот епилог, заминување од Рајн Некар Ловен. 
Во екипата на поранешниот германски шампион мина три години во кои евидентно дека напредуваше, но таму почнаа да се менуваат работите, а тоа не одеше во полза на Талески.

Балинген е новата средина во која Талески ќе се докажува. Ќе има значително поголема минутажа, но не само тоа, ќе им и далеку поважна улога и поголема одговорност. 

Балинген е екипа што годинава се враќа во Бундес лигата. Талески таму одново ќе игра во тандем со Владан Липовина, црногорскиот ракометар кој играше во Металург, а потоцна заедно со Талески и во РНЛ. 

Поврзани вести

Ви се допаѓа текстот?
Кликнете Like на нашата FB страница и станете дел од g-sport.mk