(ВИДЕО) Како Каиро ги дочека шампионите од СП Македонија

На Светското првенство во Македонија, Египет за прв пат стана светски првак во ракомет. По четири неуспешнби полуфиналиња во јуниорска и константно во сениорска конкуренција, први лразот го пробија кадетите. 

На аеродромот во Каиро им беше приреден дочек, погледнете како тоа изгледаше: 

 
Ви се допаѓа текстот?
Кликнете Like на нашата FB страница и станете дел од g-sport.mk