Серафимов втор стрелец на СП


Со два напревари помалку и два гола помалку, Мартин Серафимов заврши на второто место на листата на стрелци на Светското кадетско првенство со 49 постигнати голови. 
Валлид Ахмед Хасан денеска го мина македонскиот ракометар и со 51 гол стана најдобриот стрелец. Ненад Костески со 46 гола е на петтото место. 

Ви се допаѓа текстот?
Кликнете Like на нашата FB страница и станете дел од g-sport.mk