Денеска се игра финале на СП и меч за бронза (ЛИНК)


ЛИНК за следење на натпреварите

Денеска во Скопје ќе биде спуштена завесата на Светското Кадетско првенство. Во големото финале и битката за златниот медал ќе се сретнат двете физички најсилни селекции. Репрезентацијата на Египет и националниот тим на Германија. 

Големото финале на програмата е во 18:00 часот, а во 15:30 во битката за бронза ќе ги гледаме репрезентациите на Португалија и Данска. Двата до вчера непоразни тима не успеаја во полуфиналето, но еден од нив ќе си замине дома со медал околу вратот. 

 

Поврзани вести

Ви се допаѓа текстот?
Кликнете Like на нашата FB страница и станете дел од g-sport.mk