ГЛЕДАЈТЕ ВО ЖИВО: Металург - Мешков Брест (ЛИНК)

МЕТАЛУРГ - МЕШКОВ БРЕСТ - ЛИНКДенеска во подомосковнието Чехов, македонскиот Металург ќе го одигра вториот натпреварот од „Кубок Губернатора“. Металург вчера беше поразен од Ч. Медведи. Беше сосема солиден 50 минути, иако беше во негатива (21-24), но во последните девет минути го расипа комплетно впечаоткот и со серија 9-2, Русите дојдоа до незаслужено висока победа од 33-23. 

На вториот натпревар Мешков Брест со 34-26 ја совлада екипата на Стеауа. 

Денеска Металург, од 13:00 часот ќе се сретне со екипата на Мешков Брест. 
Ви се допаѓа текстот?
Кликнете Like на нашата FB страница и станете дел од g-sport.mk