ЛИНК и Распоред на натпревари од 1/8 финалето на СП

Репрезентацијата на Македонија вечерва  со Португалија ќе се бори за влез во 1/4 финалето. По заслужениот ден одмор следниве два дена ќе се игра нон-стоп и во Борис Трајковски и во Јане Сандански, 

Мисијата да ја изненадиме Португалија е закажана за вечерва, а со нетрпение чекаме да видиме како од нас многу побрзите Исланѓани ќе се снајдат со Јапонците. 

Македонија својот меч го игра во терминот од 20:45. Има мало поместување на термините затоа што се можни продолженија и седмерци. Затоа средбите почнуваат од 09:30, а последната е 20:45. 

Влезот и натаму е бесплатен. 

ЛИНК ЗА СЛЕДЕЊЕ НА НАТПРЕВАРИТЕ

ОСМИНАФИНАЛЕ (СРЕДА, 14 АВГУСТ)
14:00   АРГЕНТИНА – ГЕРМАНИЈА (СЦ „Борис Трајковски“)
14:00   ЕГИПЕТ – СЛОВЕНИЈА (СЦ „Јане Сандански“)
16:15   ИСЛАНД – ЈАПОНИЈА (СЦ „Борис Трајковски“)
16:15   ХРВАТСКА – УНГАРИЈА (СЦ „Јане Сандански“)
18:30   ДАНСКА – ТУНИС (СЦ „Борис Трајковски“)
18:30   ФРАНЦИЈА – НОРВЕШКА (СЦ „Јане Сандански“)
20:45   ПОРТУГАЛИЈА – МАКЕДОНИЈА (СЦ „Борис Трајковски“)
20:45   ШПАНИЈА – ШВЕДСКА (СЦ „Јане Сандански“)

ПРЕЗИДЕНТ КУП
09:30  ЧИЛЕ – КАНАДА (СЦ „Јане Сандански“)
09:30  НИГЕРИЈА – БРАЗИЛ (СЦ „Борис Трајковски“)
11:45  САУДИСКА АРАБИЈА – ТАЈВАН (СЦ „Јане Сандански“)
11::45 БАХРЕИН – СРБИЈА (СЦ „Борис Трајковски“)
Ви се допаѓа текстот?
Кликнете Like на нашата FB страница и станете дел од g-sport.mk