Трет пехар за Миркуловски и Вецлар

Екипата на Вецлар каде капитен е македонскиот интернационалец Филип Миркуловски победи и на третиот турнир на кој настапи во пред сезоната. 

Вецлар е победник на Хаиде Куп каде во финалет се сретна со Фуксе Берлин за кој настапуваат Марсениќ и Милосављев, двајца српски интернационалци што играа во Македонија во Металург односно во Вардар. 

Вецлар славеше со 33-30, но доминираше во текот на целиот меч, а во еден момент водее и со седум гола разлика. 


 

Поврзани вести

Ви се допаѓа текстот?
Кликнете Like на нашата FB страница и станете дел од g-sport.mk