Амбасадорката на САД гостин на РФМ

Мундијалот во Македонија почна да зема поголем замав како одминува прелиминарната фаза. На натпреварот меѓу Македонија и Данска на трибините веќе имаше завиден број на гледачи. 
Светското првенство привлече и ценети личности од политичката сцена. 
Вчера, гостин на РФМ во „Борис Трајковски“ беше и амбасадорот на САД, Кејт Мери Бирнс. Таа во друштво на претседателот на РФМ Живко Мукаетов и неговата сопруга Емилија Мукаетова го следеше натпреварот од ВИП ложата.Ви се допаѓа текстот?
Кликнете Like на нашата FB страница и станете дел од g-sport.mk