Прв пехар за Вардар сезонава

ФИНАЛЕ: Вардар - Металопластика 32-28 (17-14)
ВАРДАР: Кукуловски, Димитриоски, Гашовски, Криштопанс 6, Пелко 1, Дисингер 2, Атман 1, Скубе 3, Чупиќ 6, Калифа, Дибиров 3, Горпишин 3, Горбок 4.

Повеќе од очекувано, европскиот првак Вардар го освои турнирот што се одржа во Требње. Вардар во финалето се сретна со екипата на Металопластика и славеше со 32-28 на на меч што го контролише во текот на сите 60 минути. 

Тимур Дибиров е избран за најдобар играч и стрелец на турнирот.
Ви се допаѓа текстот?
Кликнете Like на нашата FB страница и станете дел од g-sport.mk