(ФОТО) Аргентина има човек од гума

Веројатно сте слушнале за терминот што често се корист во ракомет „Има добар зглоб“. Десниот бек на Аргентина, Агустин Узнер е следно ниво. 
Човеков може да го свитка зглобот како што сака, а профсионалниот фотограф Филип Вирановски го улови моментот на денот на СП Македонија 2019
Ви се допаѓа текстот?
Кликнете Like на нашата FB страница и станете дел од g-sport.mk