Новото оружје на Барса - Лука Циндриќ

Барса денеска го претстави своето најново оружје - Лука Циндриќ. Хрватот во каталонската престолнина пристигнува од редовите на полскиот шампион Келце. 
Но, вистинската трага во светскиот ракомет Циндриќ не ја остави како играч на полскиот клуб, во кој патем мина само една сезона туку во екипата на Вардар со кого во 2017 година стана европски првак. Претходно, промоцијата на големата сцена ја имаше како ракометар на Металург. 
Ви се допаѓа текстот?
Кликнете Like на нашата FB страница и станете дел од g-sport.mk