Родителска контрола на ракометарите

Поранешниот ракометар на Вардар, Владимир Петриќ, не е единствениот кој е дојден во Скопје да гледа како игра неговиот син. 
Денеска за прв пат во „Борис Трајковски“ се појави поранешниот тренер на ЖРК Вардар, Јан Питлик. 

Неговиот син, Симон Питлик е капитен и еден од најдобрите ракометари на репрезентацијата на Данска. 

Поврзани вести

Ви се допаѓа текстот?
Кликнете Like на нашата FB страница и станете дел од g-sport.mk