ВИДЕО: Димитриевски против камионска гума

Македонскиот репрезентативец Дарко Димитриевски ги почна подготовките во Сантандер. За разлика од тим-билдинзите низ Германија, возењето кајаци, пливање и слични загревања за сезоната, во Шпанија нема толку егзотика. 
Ама има камионски гуми. 

 
Ви се допаѓа текстот?
Кликнете Like на нашата FB страница и станете дел од g-sport.mk