TRAPPED (TV SERIES)

Држава: Исланд
Жанр: Мистерија, Трилер
IMDB: 8.1
Режија: Baltasar Kormákur
Улоги: Ólafur Darri Ólafsson, Ilmur Kristjánsdóttir ,Ingvar Eggert 

Исланд им се приклучи на скандинавците во битката со крими трилери со најскапата за нив ТВ серија. Првата сезона 2015 мина подобро од очекуваната, па сега ја имаме и втората сезона на располагање за гледање. 

Приказната се врти околу шефот на полицијата во изолирани градче на Исланд кој се обидува да разверши мистериозно убиство... Серијата изобилува со заплети од скандинавската кујна и вреди да се гледа. Впрочем и 8.1 на ИМДБ е сосема добра препорака. 
Ви се допаѓа текстот?
Кликнете Like на нашата FB страница и станете дел од g-sport.mk