Охрид доведе екстра засилување од Пролет

Екипата на Охрид ќе доведе уште едно познато име со репрезентативно педигра во својот тим за следната сезона. 
По Никола Даниловски кој доаѓа од Металург, редовите на Охрид треба да ги засили повремениот репрезентативец Мартин Манасков. 

Манасков минатата сезона ја мина во дресот на Пролет од Скопје, претходно има настапувано за Вардар Јуниор и за Металург. 

Поврзани вести

Ви се допаѓа текстот?
Кликнете Like на нашата FB страница и станете дел од g-sport.mk