MAN IN BLACK: INTERNATIONAL (2019)

Држава: САД
Жанр: СФ, Акција
ИМДБ: 5.4
Време: 1ч 54мин
Режија: F. Gary Gray
Улоги: Chris Hemsworth, Tessa Thompson, Kumail Nanjiani


Четвртото продолжение, прво без Вил Смит и Томи Ли Џонс но со Крис Хемсворт (Тор) и Теса Томсон (Тор, Авенџерс, Вестворлд)... 
Летна занимација од два часа. Добри ефекти, старата приказна... За тие што си ги гледале и претходните филмови, ќе биде добра идеја да се гледа и овој дел

Поврзани вести

Ви се допаѓа текстот?
Кликнете Like на нашата FB страница и станете дел од g-sport.mk