ТУРБО СЕЗОНА: 20 кола за три месеци!

ЕХФ конечно ги дефинираше термините за одигрувањето на натпреварите од Лигата на шампионите. Македонија годинава има два престатвника, Вардар и Работник, а интересно и двата тима на премиерата сезонава на домашен терен ќе играат против екипи од Португалија. 

Спортинг доаѓа прв, против Работник од 11-15 септември, а потоа од 18-22 септември и Порто ќе гостува во „Јане Сандански“. 

Календарот не се преклопува со термините со СЕХА Гаспром, но факт е дека од септември до декември,  за нецели три и пол месеци, Вардар и Работник ќе треба да одиграат по 20 кола. 

Распоред на натпревари на Вардар

11-15.09  Монпеље - Вардар
18-22.09  Вардар - Порто
25-29.09  Мотор - Вардар
09-13.10  Вардар - Кил
16-20.10  Веспрем - Вардар
30.10-03.11  Вардар - Мешков Брест
06-10.11  Вардар - Келце
13-17.11  Келце - Вардар
20-24.11  Мешков Брест - Вардар
27.11-01.12  Вардар - Веспрем
05-09.02  Кил - Вардар
12-16.02  Вардар - Мотор
19-23.02  Порто - Вардар
26.02-01.03  Вардар - Монпеље

Распоред на натпревари на Работник

11-15.09  Работник - Спортинг
18-22.09  Савехоф - Работник
25-29.09  Бидасоа - Работник
09-13.10  Работник - Кокс
16-20.10  Работник - Татран Прешов
30.10-03.11  Татран Прешов - Работник
06-10.11  Спортинг - Работник
13-17.11  Работник - Савехоф
20-24.11  Кокс - Работник
27.11-01.12  Работник - Бидасоа
 
 
 
 
Ви се допаѓа текстот?
Кликнете Like на нашата FB страница и станете дел од g-sport.mk