ВИДЕО: Како Кореја ги збудале Швеѓаните

Денеска почна Светското Јуниорско Првенство (У21), а се игра во Шпанија. Уште на првиот ден, можеби ја имаме акцијата на првенството. 
Кореја ги „извади од патики“ фаворизираните Швеѓани со оваа комбинација. 
 
Ви се допаѓа текстот?
Кликнете Like на нашата FB страница и станете дел од g-sport.mk