Србија ќе биде Европа за ЖРК Пелистер

Кратко траеше неизвесноста за ЖРК Пелистер во денешната ждрепка за европските купови. 
Првиот извлечен пар беше Заечар - Пелистер. 

Така Европа за ЖРК Пелистер ќе биде патувањето во Србија. Заечар има подебело реизме од Пелистер. Во редовите на некогашниот првак на Србија имаат настапувано и играчи како Марта Манге на пример, но не успеаја да одржат долго време висок рејтинг. 

Првите натпревари ќе се играат во ноември. 

Ви се допаѓа текстот?
Кликнете Like на нашата FB страница и станете дел од g-sport.mk