Се повреди новата ѕвезда на ПСЖ

Новата ѕвезда на ПСЖ, Елом Пранди, нема да настапи на Јуниорското Светско првенство што месецов ќе се одржи во Шпанија. 

Елом Пранди (20), играч за кого ПСЖ вели дека е новиот Сагосен и кој во Париз треба да слета следната сезона, доби силен удат во градите на контролниот натпревар со Јапонија. 
Од ударот страдал граден мускул и тој ќе мора добар дел од летото да го мине на рехабилитација. 

Во моментов, Елом Пранди е играч на Ним, а минатата сезона беше во Топ 3 леви бекови на шампионатот на Франција. 

Поврзани вести

Ви се допаѓа текстот?
Кликнете Like на нашата FB страница и станете дел од g-sport.mk