Келце се поднови со 28 БМВ возила

Ракометарите и стручниот тим на полскиот шампион Келце, следната сезона ќе (се) возат (во) БМВ автомобили (BMW 3 Series GT). 
БМВ ЗК Моторс е новиот спонзор на полскиот тим и како дел од двегодишниот договор, на располагање на клубот ќе додели 28 автомобили. 

И клубот и БМВ изјавија дека се пресреќни со воспоставената соработка и дека сигурноста и комоцијата во возењето ќе биде само почеток на задничката приказна. 
Ви се допаѓа текстот?
Кликнете Like на нашата FB страница и станете дел од g-sport.mk