CRAWL (2019)

CRAWL
Држава: САД
Жанр: Акција, Авантура, Хорор
Режија: Alexandre Aja
Улоги: Kaya Scodelario, Barry Pepper, Ross Anderson

Следната недела е закажана премиерата на филмот Crawl, филм со буџет од 17 милиони долари. Дејствието е сместено на Флорида каде доаѓа ураган од Категорија 5. 

Млада девојка ги занемарува повиците за евакуација и во обид да му помогне на својот татко се наоѓа заробена во поплавената куќа. 
Но, ураганот е помалото зло, поплавата со себе носи неканети гости со остри заби. 

Поврзани вести

Ви се допаѓа текстот?
Кликнете Like на нашата FB страница и станете дел од g-sport.mk