Zg80 (2016)

Држава: Хрватска
Времетраење: 1ч 20 мин.
Жанр: Комедија, Акција
ИМДБ: 7.1
Режија: Igor Seregi
Сценарио: Ivo Balenovic, Robert Cukina
Улоги: Rene Bitorajac, Matija Kacan, Marko Cindric 

Група навивачи на Динамо Загреб (Бед Блу Бојс) оди на дерби со Ц. Звезда во Белград, некаде во 80-тите, пред распадот на Југославија.
Таму спремни ги чекаат навивачите на Ц. Звезда - „Делије“.
Потоа... 

Поврзани вести

Ви се допаѓа текстот?
Кликнете Like на нашата FB страница и станете дел од g-sport.mk