ЕП РАКОМЕТ НА ПЛАЖА: Не им се погоди песокот и на ракометарите

Ниту машката репрезентација во ракомет на плажа не се прослави на премиерата на Европското првенство во Полска.
Ракометарите за противник ја имаа Украина, репрезентација што во континуитет учествува на овие натпреварувања и има зад себе искуство што македонскиот тим го нема, откако десетина години немавме ваков спорт. 

Првиот сет го добија Украинците со 16-5, вториот 24-12, а Македонија не беше рамноправна на овој дуел.

Попладнево ќе играме против Италија. 

Ви се допаѓа текстот?
Кликнете Like на нашата FB страница и станете дел од g-sport.mk