John Wick: Chapter 3 - Parabellum

Држава: САД
ИМДБ: 8.0
Времетраење: 2ч 11 мин.
Режија: Chad Stahelski
Сценарио: Derek Kolstad
Улоги: Keanu Reeves, Halle Berry, Ian McShane 

Во третото продолжение на хитот од 2014 година, Џон Вик (Кеану Ривс) станува цел на сите платени убијци откако е распишана награда од 14 милиони долари за неговата глава, а патем и го прекршува основното правило на Континентал, а тоа е - не убивај во хотелот. 

Потоа следи многу, многу акција... 

Филмот одлично котира на ИМДБ (8.0), а и на бокс офисот заработи над 160.000.000 долари само на американскиот пазар. 
Ви се допаѓа текстот?
Кликнете Like на нашата FB страница и станете дел од g-sport.mk