По 30 години играње, реши да каже крај

По 30 години минати на терен, со полни 40 години, хрватското десно крило Ведран Зрниќ (десно) реши да ја заврши кариерата. 
Последните четири години ги мина во Нексе, а нашичните му понудија функција во клубот, па ќе остане таму уште некое време. 

Ведран Зрниќ заедно Мирза Џомба и со Златко Хорват беа трите десни крила кои играа на сите големи натпреварувања на кои Хрватите освојуваа медали.
Ви се допаѓа текстот?
Кликнете Like на нашата FB страница и станете дел од g-sport.mk