(ФОТО) Стартуваше и кампот на Аеродром-Андрејева

Вчера стартуваше и првата смена на најмладиот Камп, но амбициозен како и тие на најпознатите клубови во организација на ракометниот клуб Аеродром и ракометната школа Андрејева. 

Дојран, хотел Истатов е домаќин на група од 55 деца на возраст до 15 години што годинава ракометните вештини ќе ги учи на брегот на Дојранско Езеро. Четири тренери работат постојано со нив, а уште неколку познати тренерски имиња ќе бидат гости во Дојран. Покрај ракомет ќе имаат имаат и теориски предавања, ќе можат да научат или да си ги проверат пливачките вештини итн. 

Ви се допаѓа текстот?
Кликнете Like на нашата FB страница и станете дел од g-sport.mk