ФОТО: Три ракометни свадби викендов

Вереничкиот прстен со кој Филип Кузмановски ја побара за жена својара девојка беше увертира во „бурен' ракометен викенд во кој дури тројца македонски репрезентативци запливаа во брачните води. 

Филип Талески ја направи и свадбената веселба

Викендот го отвори најмладиот, но со најдолга подготовка - Филип Талески. Тој веќе една година е верен со Ена, вчера беше денот за свадбената веселба. 

Велко Маркоски стави потпис на еден малку поинаков договор од тие што ги објавуваме во принцип. Договор со кој за цел живот се обврза за верност кон својата избраничка.Дарко Димитриевски повратникот во репрезентацијата го заокружи триото играчи што викендов играа на поинаков терен. 
Честитки за среќните младенци
Ви се допаѓа текстот?
Кликнете Like на нашата FB страница и станете дел од g-sport.mk