Лeфковски си замина од Бугојно

Марио Лефковски, десниот бек што годинава почна интернационална кариера, летово одново ќе менува дрес. Македонскиот ракометар првиот предизвик го имаше во Бугојно, со оваа екипа обезбеди повисок ранг на натпреварување, но дојде време за поголем предизвик. 

Пред извесен период беше во опција трансфер во Синфин од Шпанија, но таа комбинација брзо доживеа неуспех, па сега одново e во потрага по клуб. Трансфер во Чешка е најверојатен, каков ќе биде епилогот ќе видиме. 

Поврзани вести

Ви се допаѓа текстот?
Кликнете Like на нашата FB страница и станете дел од g-sport.mk