ВИДЕО: Како Грција прокоцка два гола за 25 секунди

Грција направи едно од најголемите изненадувања со ремито со Исланд. Но, Грците жалеа за загубениот бод на крајот. 
На 25 секунди до крајот водеа со два гола разлика. 


 
Ви се допаѓа текстот?
Кликнете Like на нашата FB страница и станете дел од g-sport.mk