Мораме до бод за втор шешир

Репрезентацијата на Грција вечерва сервираше нова сензација. Откако во второто коло од квалификациите ја совлада Македонија, вечерва одигра нерешено со репрезентацијата на Исланд (28-28). 
Ако во недела слават во Струмица, тогаш сигурно ќе играат на ЕП 2020. Но, тоа тешко дека ќе биде случај. 

Македонија до одигрувањето на натпреварот БиХ - Белорусија и со второ место во групата ќе беше во вториот шешир од ждрепката. 
Вечерва тоа се промени, Белорусија која дома имаше минимален пораз од БиХ, вечерва со пет гола разлика победи на гости во БиХ и сега е на второто место, зад Чешка. Тоа значи дека во вториот шешир ќе оди Белорусија која има најдобар пласман на последното ЕП од второпласираните репрезентации. 

На крајот на денот, победата во Турција ќе ја има вистинската тежина, а сега вториот шешир ќе ни биде загарантиран и со нерешен резултат во недела во Струмица. 
 
QUALIFICATION PHASE 2
  GROUP 1  
TEAMSPTSDIFFGOALSMATCHES
  ▼ MATCHES  
  GROUP 2  
  ▼ MATCHES  
  GROUP 3  
  ▼ MATCHES  
  GROUP 4  
  ▼ MATCHES  
  GROUP 5  
  ▼ MATCHES  
  GROUP 6  
  ▼ MATCHES  
  GROUP 7  
  ▼ MATCHES  
  GROUP 8  
  ▼ MATCHES

Поврзани вести

Ви се допаѓа текстот?
Кликнете Like на нашата FB страница и станете дел од g-sport.mk