Борозан претставен во Веспрем

Довчерашниот ракометар на Вардар, Вуко Борозан, денеска официјално беше претставен како ново засилување за екипата на Веспрем. 

Вуко Борозан со Вардар ја расипа дружбата уште по паузата поради СП Германија и Данска. Го искористи моментот кога без отштета можеа да си заминат сите ракометари и се раздели со Вардар. 
Барса и Веспрем беа екипите со кои се преговараше, на крајот договор „падна“ со Веспрем. Таму ќе биде замена за Момир Илиќ кој ја заврши играчката кариера во финалето на ЛШ во Келн. 

Поврзани вести

Ви се допаѓа текстот?
Кликнете Like на нашата FB страница и станете дел од g-sport.mk