Металург ќе оди на турнир во Русија

На покана на старо-новиот шампион на Русија, Чеховски медведи, екипата на Металург летово ќе учествува на турнир што ќе се одржи во Чехов, Русија. 

Турнирот ќе се одржи од 16 до 18 август, а ќе учествуваат четири екипи. 

Покрај Металург и домашните Чеховски медведи, гости ќе бидат екипите на Мешков Брест од Белорусија и Стеауа од Романија. 
Ви се допаѓа текстот?
Кликнете Like на нашата FB страница и станете дел од g-sport.mk