RAMBO 5: Last Blood (Trailer)

RAMBO 5
Directed by Adrian Grunberg
Written by Sylvester Stallone
Starring: Sylvester Stallone, Paz Vega, Sergio Peris-Mencheta, Adriana Barraza
Release date: 20 September 2019

Почна со First Blood, веројатно ќе заврши со Last Blood, четири филма подоцна. Џон Рамбо во петтото продолжение спасува киднапирана девојка од мексикански картел. 


 
Ви се допаѓа текстот?
Кликнете Like на нашата FB страница и станете дел од g-sport.mk