МИЛОСАВЉЕВ: О Боже, ќе заплачам, би се возел еден месец во овој автобус

Дејан Милосављев, се чини, сто пати се покја што потпиша за Берлин пред да заврши сезоната. Додека автобусот со движи кон Скопје, пречекан од илјадници на улиците и надвозниците, Милосављев со мака ги задржуваше солзите. 

„Ова е нестварно. Не ми се верува. О, боже види го ова..(покажува кон навивачите на надвозникот). ќе се расплачам... Не знам, што да кажам, јас би се возел цел месец во овој автобус..
Ви се допаѓа текстот?
Кликнете Like на нашата FB страница и станете дел од g-sport.mk