СКУБЕ: Ми се плаче, јас сум најсреќниот човек

Вардар полека се доближува кон Скопје, а ракометарите слават на кровот на панорамскиот автобус. 

„Јас сум најсреќниот човек. Ми се плаче, ми доаѓаат солзи. Доаѓањето во Македонија беше најдоброто нешто што ми се случило. Како сум примен, каква е оваа екипа, тоа не се опишува. Оваа екипа не може да загуби, се бори до крај, не може да загуби“, изјави Сташ Скубе. 

Ракометарите на Вардар за кратко ќе влезат во градот и ќе се упатат кон градскиот плоштад каде што ги чекаат илјадници фанови. 
Ви се допаѓа текстот?
Кликнете Like на нашата FB страница и станете дел од g-sport.mk