ВИДЕО: Голчиштето на Душебаев

Алекс Душебаев беше најдобриот играч на Келце на полуфиналниот натпревар со Веспрем. Во еден момент од првиот дел, Алекс постигна гол за најавни шпици... погледнете

 
Ви се допаѓа текстот?
Кликнете Like на нашата FB страница и станете дел од g-sport.mk