EHF ALL STAR: Ѕвезди обоени во црвено црно (ВИДЕО)

По педесетина избори на колото, на месецот, па гласање на медија, публика, тренери итн. ЕХФ, конечно го објави и финалниот список на најдобри играши од Лигата на шампионите за тековнава сезона. 

Вардар доминира во овој избор со дури петмина ракометари. Милосављев, Дибиров, Криштопанс и Чупиќ се играчите, а Парондо е одбран за најдобар тренер. 
Микел Хансен, Кентан Мае, Хулен Агинагалде си најдоа место во тимот, најдобар дефанзивец е Благотиншек, а најдобар млад играч Лудовик Фабрегас. 

 
Ви се допаѓа текстот?
Кликнете Like на нашата FB страница и станете дел од g-sport.mk